Oce Arizona 460 GT UV (Ultraviole) Yazıcımız

UV Baskı Nedir?

UV (ultraviole) baskı tekniği, güneş ışığına dayanıklılığı ile baskının kurutma süresini 1 sn.’den daha az süreye inmesi ve bununla birlikte boya özelliğinden dolayı güneşten solma gibi baskıya zarar veren nedenlerin ortadan kalkmasını sağlar. UV baskı su gibi maddelerden etkilenmez, ofset baskı ile basılan malzemelere göre daha dayanıklıdır ve çok daha uzun ömürlüdür.
UV baskı sistemi bir çok malzemeye UV kurutma sistemi sayesinde istenilen oranda renkle rahatlıkla ve sorunsuz baskı yapılabilir.

Sert ve esnek malzemeler üzerine hassas baskılar

Arizona 460 GT 250×125 cm 10 cm kalınlığa kadar tek parça tabakaya baskı yapabilme özelliğine sahiptir.
CMYK baskı renklerine ek olarak Lak atabilmekte ve beyaz renk baskı alabilmektedir. UV kurutmalı ve rulodan ruloya mürekkep püskürtmeli Arizona, neredeyse hayal edebileceğiniz tüm ortamlar üzerinde fotoğraf kalitesinde hatasız baskılar yapmaktadır.
Kağıt, branda, rollup, kanvas, kumaş, vinil, cam, ahşap, metal, pleksiglass, magent, kompozit, fotoblok, mermer, granit ve daha fazlası…

En iyi teknoloji, çevreyi en az kirletendir.

Toksik salınımı olmayan boya teknolojisi sayesinde insan sağlığına zarar vermez. Özel boya yapısı sayesinde iç ve dış ortamlarda güneş ışığı ve suya karşı dayanıklıdır.
Océ Arizona 460 GT sağlık ve güvenlik yönergeleri ve standartları listesiyle uyumludur. Bu standartlar arasında CE, TÜV ( UL, CSA ve diğerlerine eşdeğer ), Berufsgenossenschaft ve başkastandartlar bulunmaktadır.
Océ Arizona 460 GT, uçucu organik bileşikler (VOC) içermeyen UV hızlı kuruyabilen mürekkepler kullanır.

Faydalar:

Océ Arizona 460 yazıcıda çok çeşitli ortam ve nesneler üzerine baskı alınabilmektedir. Standart tabela ve afişten (POP/POS, mağaza tabelası, arkadan aydınlatmalı tabelalar) süslenen alt malzemenin öncelikli olarak teşhir amaçlı olmadığı özel ve endüstriyel uygulamalara (örneğin, paket prototiplendirmesi, kısa vadeli ve özel paketleme, membran düğme kaplamaları, kabartma baskı, nesne süslemesi) kadar çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir.

Océ Arizona 460 model yazıcıyla, çeşitli müşteri gereksinimlerine hizmet vermek üzere sert malzemeden yapılmış teşhir grafikleri, afişler, cam çıkartmaları, arkadan aydınlatmalı tabelalar gibi ürünlerin yer aldığı tam karışık ortam kampanyaları oluşturulabilir.